Maar liefst 200 aanwezigen op de 9de Uni-K Award. Wat een feest! En de winnaars zijn...
Op vrijdagavond 7 maart reikten UNIZO Kinrooi en de gemeente Kinrooi opnieuw de Uni-K award uit. Een jury bepaalde wie van een hele lijst genomineerden deze erkenning in ontvangst mocht nemen. VANHOVE hout is de negende laureaat van deze prestigieuze lokale ondernemersaward.
De Uni-K award begon zoals altijd met kandidaatstellingen. Iedereen kon een bedrijf naar keuze voorstellen voor deze award. Het leverde een shortlist van meer dan 50 lokale handelaars en ondernemers op. Die konden trouwens allemaal meedingen naar de publieksprijs, die naast de spotlight award en starters award ook weer uitgereikt werden.
Na de ontvangst door Moira Blascetta en een heerlijk buffet werd gestart met de prijsuitreiking. Als eerste was de starters award aan de beurt. Die kon niet overhandigd worden omdat de winnaar aan het werk was deze avond.
Starters award voor Amitié
Amitié bestaat al meer dan vijf jaar maar het is pas sinds 14 februari 2024 dat het restaurant en de prachtige B&B gerund wordt door Yves Aerts, Rachel en hun twee zonen Cedric en Loic. Yves kruiste het pad van de vorige eigenaars in het begin toen de zaak in Huis Gielen opstartte. Niet veel later stond hij achter de potten en pannen om een schitterende Gault Millau score voor Amitié op het bord aan de ingang te krijgen. Het was altijd zijn droom om zelf een zaak te hebben, iets waar hij mooi in geslaagd is en waardoor Amitié zeker de starters award verdient.
Spotlight award voor Dim Din
Ben Lamberigts, Saskia Kessels en hun twee dochters Joey en Lilly houden samen al meer dan 25 jaar dieren. Watervogels, muizen, eekhoorns, insecten, zangvogels, vissen, reptielen, amfibieën, bijen en planten … Ze hebben een diepgewortelde fascinatie voor de natuur. Om hun uit de hand gelopen hobby te kunnen verder zetten en te professionaliseren hebben ze Din Dim officieel laten erkennen als dierentuin. Het park zal niet opengesteld worden op vaste tijdstippen voor het brede publiek. Er zijn enkel enkel interactieve educatieve rondleidingen mogelijk. De kleinste dierentuin van België ligt in Kessenich maar omdat dat nog niet door iedereen geweten is, krijgt Dim Din de spotlight award.
Publieksprijs voor de Grenshook
Net zoals de vorige editie waren het alle 55 ondernemers van de shortlist voor de Uni-K award die konden meedingen voor de publieksprijs. Iedereen die dat wou, mocht mee stemmen via een online poll. Na de uitzuivering van enkele valse (dubbele) stemmers, bleven drie koplopers over: thuisverpleging Medzo en twee horeca-zaken langs de Breeërsteenweg, met name Ruby's en de Grenshook. Op het einde van de rit werd café de Grenshook de afgetekende winnaar met één vierde van ongeveer 1.000 geldige stemmen. Dikke proficiat aan het buurcafé van het gemeentehuis.
VANHOVE hout negende laureaat
Voor dé award van de avond werden vijf kanshebbers op het podium erbij gehaald: Aveve Verbeek, Camping Papillon, Spar Geistingen, Hoeve Engelenveld en Houthandel Vanhove of officieel VANHOVE hout. Nadat de jury deze allemaal bezocht de voorbije weken, werd vakkundig besloten wie van deze vijf de Uni-K award mee naar huis mocht nemen. De eer viel te beurt aan Martijn en Marco Vanhove, de derde generatie van houtmeesters. Wat ooit begon als een boomzagerij van grootvader Martinus is na de tweede generatie met Christiaan uitgegroeid tot een modern houtbedrijf dat vakwerk op maat levert. Van perfect op maat gezaagde dakconstructies tot een prachtige Boomkamer voor je tuin: er kan allemaal voor gezorgd worden bij VANHOVE hout. Hun filosofie dat persoonlijk contact en een hoogwaardige klantenservice erg belangrijk zijn, heeft al vele tevreden klanten opgeleverd... en nu dan ook een welverdiende Uni-K award.




