UNIZO Provincie Antwerpen stelt nieuwe directeur voor: Jo De Rycke

Antwerpen, 3 maart – UNIZO Provincie Antwerpen verwelkomt Jo De Rycke, vanaf 3 maart, als nieuwe directeur. Met zijn jarenlange ervaring als ondernemer en zijn sterk engagement binnen UNIZO brengt hij een frisse wind en een duidelijke visie mee om de provinciale werking verder te versterken en op de kaart te zetten.
Jo De Rycke (54) heeft 28 jaar als ondernemer gewerkt binnen het familiebedrijf De Rycke Beton in de regio Beveren. Nu steekt hij ‘het water’ over om na een succesvolle carrière zijn expertise in te zetten voor de ondersteuning van ondernemers in de provincie Antwerpen. Zijn ervaring binnen UNIZO, onder andere als voorzitter van UNIZO Beveren, maakt hem de geknipte persoon om deze rol op te nemen.
Een duidelijke visie en ambitieuze plannen
De Rycke streeft naar een sterke structuur binnen UNIZO Provincie Antwerpen en wil een krachtige groepsdynamiek creëren. Zowel intern als naar (potentiële) leden toe. Zijn missie is duidelijk: leden moeten centraal staan. “Ondernemers moeten zich gehoord, ondersteund en versterkt voelen. We willen hen soigneren, verdedigen en verenigen,” aldus De Rycke. Hij wil verder inzetten op het sterke aanbod aan begeleidingen, ledenwerving en het versterken van de ondernemersnetwerk, want ondernemen doe je nooit alleen.
Er zijn al enkele concrete ideeën omtrent ledenretentie. “We moeten nagaan waarom leden afhaken en wat we beter hadden kunnen doen. Het zijn vaak andere leden die nieuwe ondernemers naar UNIZO brengen, dus het is essentieel om van hen ambassadeurs te maken.” Daarnaast staat UNIZO volgt op ook hoog op de agenda. “Het is belangrijk om lokale besturen eraan te blijven herinneren dat de juiste keuzes rond het ondernemerschap gemaakt moeten worden in deze legislatuur,” aldus De Rycke.
De kracht van ondernemers
Voor De Rycke is ondernemen één van de mooiste beroepen die er zijn. “Elke dag begin je opnieuw, met nieuwe uitdagingen en kansen. Ondernemers zijn probleemoplossers en mensen ontzorgen geeft een voldaan gevoel.” UNIZO zal zich blijven inzetten om ondernemers te helpen bij hun vraagstukken en obstakels, zowel op lokaal, provinciaal als nationaal niveau. “Ikzelf wil ook het signaal geven dat mijn deur altijd open staat voor constructieve ideeën, bedenkingen, samenwerkingen, etc. Je kan op het einde van dit persbericht dan ook mijn contactgegevens terugvinden, aarzel niet om mij te contacteren,” zegt De Rycke.
Met zijn leiderschap, passie en ervaring is Jo De Rycke klaar om UNIZO Provincie Antwerpen een nieuwe impuls te geven. De organisatie kijkt uit naar een toekomst vol ondernemerskracht.
Contactgegevens
Jo De Rycke, directeur UNIZO Provincie Antwerpen | jo.derycke@unizo.be

Jo De Rycke startte op 3 maart 2025 als nieuwe directeur bij UNIZO Provincie Antwerpen.